Jak zdobyć Giratina w Pokémon Diamante Brillante i Shining Pearl?

Giratina, legendarny plakat Pokemon Platinum, powraca w Pokémon Diamante Brillante i Shining Pearl. Na szczęście nie jest ona wyłączna dla żadnej z gier i możesz ją zdobyć bez względu na wybraną wersję. Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie chcesz dodać tego niezwykle potężnego Pokemona do swojej kolekcji. Oto, o czym musisz wiedzieć jak zdobyć Giratina zarówno w Pokémon Diamante Brillante, jak i Shining Pearl.

Łapanie Giratiny w Pokémon Diamante Brillante i Shining Pearl

Na szczęście zdobycie własnej Giratiny nie jest szczególnie trudne, jest po prostu trochę czasochłonne. Na początek musisz przejść grę i zdobyć National Dex. To nie jest coś, czego możesz uniknąć, chyba że planujesz po prostu wymienić na jednego.

Tylko kilka wskazówek: najpierw upewnij się, że masz dużo kulek Ultra i Timer oraz pokemona lub dwóch, które mogą nakładać efekty statusu, takie jak paraliż lub sen. Giratina może nie być łatwo złapać i nie chcesz być w sytuacji, w której musisz zaczynać od nowa. Zastanów się też nad przyniesieniem Super Repels na wypadek, gdybyś nie był zainteresowany znalezieniem po drodze dzikich Pokemonów. Na koniec upewnij się, że twoja drużyna ma co najmniej 60 lat, ponieważ Giratina będzie miała poziom 70. Nie chciałbyś przegrać walki – to byłoby żenujące.

Gdy już to zrobisz i będziesz gotowy do rozpoczęcia procesu odnalezienia i złapania Giratiny, leć do Veilstone City. Następnie udaj się południowym wyjściem na trasę 214 i dotrzyj do Ścieżki Wiosennej. Jeśli masz problemy ze znalezieniem Spring Path (lub czegokolwiek innego w tym przewodniku), ten przydatny przewodnik wideo od Austina Johna Playsa może służyć jako świetne odniesienie wizualne. W przeciwnym razie, jeśli wiesz, dokąd zmierzasz i po prostu chcesz TLDW, czytaj dalej.

To jest dokładna lokalizacja Wiosennej Ścieżki na Route 214, która otworzy się po zdobyciu National Dex:

Gdy znajdziesz się na ścieżce wiosennej, podążaj nią, aż dotrzesz do Jaskini Zawrócenia. Jaskinia Zawrócenia może być początkowo trochę myląca. Gdy wejdziesz do głównego holu z wieloma rozgałęzionymi ścieżkami, po prostu wybierz ścieżkę, a wejdziesz do innego pokoju.

Jeśli w pokoju, do którego wchodzisz, znajduje się filar, zbadaj go. Musisz zbadać łącznie trzy filary w obrębie 30 wejść do pomieszczeń, aby zostać zabranym do pomieszczenia z Giratiną. Zgodnie z naszą wiedzą i doświadczeniem, nie ma ustalonej ścieżki, która doprowadzi Cię do trzech filarów. To całkowicie losowe.

Po prostu wchodź do pomieszczeń, aż zobaczysz filar, zbadaj go, a następnie kontynuuj. Kiedy w końcu dotrzesz do trzech filarów w 30 pokojach, musisz po prostu przejść przez pokój, aż automatycznie zostaniesz przeniesiony na nową trasę, która zaprowadzi Cię do Giratiny.

Zapisz grę, oczywiście, na wypadek, gdybyś zepsuł lub chcesz lśnić polowanie, i idź dalej i walcz z Ghost / Dragon Pokemon. Powodzenia!

To wszystko, o czym musisz wiedzieć jak zdobyć Giratinę w Pokémon Diamante Brillante i Shining Pearl. Aby uzyskać więcej odpowiedzi na często zadawane pytania oraz inne wskazówki, sztuczki i przewodniki, odwiedź naszą wiki przewodnika Pokémon Perla Reluciente i Brilliant Diamond i sprawdź naszą recenzję, aby uzyskać pełne przemyślenia na temat tych przeróbek.