Pokémon Brilliant Diamond ve Shining Pearl’de Aaron nasıl yenilir

Pro Game Guides tarafından ekran görüntüsü

Elite Four, ayak altında ezilmesi kolay olmayacak Böcek tipi meraklısı Aaron ile başlıyor.

Not: Bu kılavuz, onunla ilk karşılaşmanız içindir. Rövanşlar sırasında takımı ve seviyeleri değişir.

Onun takımı

Aaron’ın size fırlatacağı beş tane sıçrayan Bug Pokémon var:

toz oksit – Seviye 53Hareketler: Toksik, Böcek Buzz, Ay Işığı, Işık PerdesiYetenek: Kalkan TozuKalem: siyah çamurgüzelce – Seviye 53Hareketler: Böcek Buzz, Gölge Topu, Medyum, Titreme DansıYetenek: sürüKalem: akıllı gözlükVespiquen – Seviye 54Hareketler: Akrobasi, Saldırı Düzeni, Hava Ası, Savunma DüzeniYetenek: sinirini bozKalem: narenciyeHerakros – Seviye 54Hareketler: Deprem, Kaya Kaydırağı, Cephe, Tuğla MolasıYetenek: cesaretKalem: Alev Küresidrapyon – Seviye 57Hareketler: Çapraz Zehir, Gece Darbesi, Deprem, X-makasYetenek: Keskin nisanciKalem: Kapsam Lensi

İlgili: Pokémon Brilliant Diamond ve Shining Pearl’de Volkner nasıl yenilir

strateji

Pro Game Guides tarafından ekran görüntüsü

Dustox bir tehdittir. Planı, bir Işık Ekranı, kullanmak Zehirli, sonra kullan Ay ışığı Pokémon’unuzun HP’si azalırken iyileşmek için gerektiği kadar. Hatta bir siyah çamur her dönüşün sonunda kendini iyileştirmek için. ile hızlı bir şekilde kas yapın Ateş, Uçan, Kaynak, veya Psişik hızlı hareket eder.

Beautifly, Dustox’un tam tersi bir yaklaşımı benimsiyor. ile kurmak istiyor titreme dansı bir Özel Saldırı canavarı olmak ve çeşitli hareket setleriyle ekibinizi süpürmek. Onun akıllı gözlük bu konuda da yardımcı olun. Oldukça yumuşacık, bu yüzden bir veya iki katı Ateş, Uçan, Elektrik, veya buz hareket, tek bir dört kat etkili iken KO gerekir Kaynak hareket kesinlikle aşağı indirmelidir.

Vespiquen kullanmak istiyor Savunma Düzeni sarı HP’ye ulaşana ve onu yiyene kadar narenciye, ardından yetkilendirilmiş bir Akrobasi büyük zarar vermek. Hasarı bununla sınırlıdır Uçan ve Böcek gerçi, yani bir Kaynak veya Çelik tipi Pokémon, Vespiquen’i tamamen kapatacak.

Heracross korkunç. Sadece ilk tur sona erdiğinde güçlenen devasa bir Saldırı statüsüne sahiptir, tarafından yakılır. Alev Küresive yanık, cesaret Yetenek. Ölümcül hamle repertuarını ekleyin ve neredeyse hiçbir Pokémon güvenli değildir. ile mümkün olduğunca çabuk KO Uçan tip hareket et, ama dikkatli ol, seni ilk önce Kaya Kaydırağı.

Drapion ya acıklı bir şekilde başarısız olabilir ya da her şeyi mahvedebilir. Drapion’un tüm kiti (Deprem dışında) kritik vuruşlar. Gece Çizgisi, çapraz zehir, ve X-Makas hepsinin kritik oranları arttı, Kapsam Lensi Drapion’un kritik şansını ve yeteneğini arttırır Keskin nisanci kritik vuruşların daha fazla hasar vermesini sağlar.

Drapion’la yüzleşmek için en iyi seçeneğiniz, hızlı bir Pokémon aracılığıyla onu aceleyle aşağı atmaktır. zemin tipi hareket etmek (tek zayıflığı) veya darbelerini bir tankla denemek ve havalandırmak.

Kendi canavar Heracross’unuzu yaratmak istiyorsanız, Pokémon Brilliant Diamond’da Heracross için En İyi Doğa’ya ve Pro Oyun Kılavuzlarında Shining Pearl’e göz atın!